Dlaczego LED

 

Dlaczego właśnie lampy LED?

Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma lepszej alternatywy i tak szybkiego zwrotu z inwestycji w oszczędne źródło światła niż lampy LED!!!
Średnio 14 miesięcy przynosi zwrot z poczynionej inwestycji, po tym okresie już „tylko” 50-70% oszczędności na energii elektrycznej.
Podstawą proponowanych przez nas świetlówek są diody SMD – bardziej wydajne i żywotniejsze w stosunku do tradycyjnych diód okrągłych DIP – wytwarzane przez jednych z najlepszych producentów na świecie m.in. Seoul Semiconductor oraz Edison Opto.

Diody montowane są na linii produkcyjnej opartej głownie na najnowocześniejszym automacie firmy Juki.
Całość produkcji przechodzi specjalne, długoterminowe testy, stanowiące podstawę procesu produkcyjnego.

Tradycyjna świetlówka (lampa fluorescencyjna) to szklana rura pokryta od wewnątrz luminoforem, wypełniona parami rtęci i argonu w której źródłem światła świecenia jest promieniowanie widzialne emitowane przez warstwę luminoforu. Idealnym jej zmiennikiem są świetlówki liniowe LED, które niewątpliwie przewyższają tradycyjne świetlówki m.in. pod względem:
– Energooszczędności (do 70%)
– Większej żywotności
– Mniejszej emisji ciepła
– Wydajność świetlówki niezależna od otoczenia doskonałe odwzorowanie barw
– Brak zjawiska stroboskopowego powodującego szybsze zmęczeni oka
– Szybki zapłon przy obniżonym napięciu oraz niskiej temperaturze, a także

wysoki współczynnik mocy
– Brak wysokich temperatur oprawy powoduje ograniczenie nagrzania oprawy

eliminuje jej starzenie, zażółcenie i spadek światłości co w konsekwencji

wydłuża jej żywotność

– brak emisji szkodliwego promieniowania UV

– bezgłośna praca

Warunkiem długiej żywotności diody jest spełnienie co najmniej dwóch parametrów wymaganych przez producenta tj. odpowiedniego układu zasilania (prądu pracy) oraz jak najniższej temperatury pracy.

Naszą odpowiedzią na to jest m.in. innowacyjny układ zasilania świetlówki – zbudowany i opatentowany przez zespół inżynierów a także aluminiowa obudowa (stanowiąca za razem radiator), która pozwala doskonale odprowadzić wydzielaną przez diody temperaturę.

Dzięki takim rozwiązaniom, proponowane świetlówki, w porównaniu z wyrobami konkurencyjnymi charakteryzują się dłuższą żywotnością oraz wysokim strumieniem światła (ok. 7,5 lm na diodę) przy niskiej mocy znamionowej, co daje np. dla lampy 120cm strumień 1800lm-zużycie energii 16W.

Pamiętajmy że nie ilość, tylko jakość diód, system ich zasilania oraz warunki ich pracy tworzą doskonałe źródło światła LED ! Oferowane przez nas świetlówki wykonywane są w trzech standardowych barwach światła: zimnej białej 6000-7000K, ciepłej białej 2000-3000K, przemysłowej (dziennej) białej 4000-5000K oraz każdej innej na życzenie zamawiającego w tym tzw. mix.

Zapraszamy!